Kolejne strony kryją kilka zbiorów fotografii powstałych na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Tylko trzy spośród tych galerii spełniają tytułowe kryterium krańca Afryki. Pozostałe - jeśli chcieć pozostać w snobistycznej manierze nazywania rzeczy nie po imieniu - należałoby ochrzcić raczej fines terrae ('krańce Ziemi'), odnoszą się bowiem do kierunku całkowicie odwrotnego, do Arktyki.

Niezmiennie życzymy przyjemnej lektury.


Galeria zdjęć z krótkiej podróży po Marche, Romanii, Umbrii i Toskanii latem 2009. Do obejrzenia urokliwe uliczki w średniowiecznych miasteczkach oraz nieco krajobrazów i migawek z większych miast.

Kilka zdjęć z występów flamenco z udziałem Ani, autorstwa Andrzeja Bąka, a także zdjęcia z sesji do kalendarza wykonane przez Filipa Kacalskiego.

Kilkadziesiąt fotografii storczyków. Okazy prezentowane były na międzynarodowej wystawie storczyków w Ogrodzie Botanicznym w Berlinie we wrześniu 2008.

Galeria zdjęć z wyjazdu na południe Afryki - do RPA oraz Namibii, ściślej w rejon gór Erongo w centralnej części kraju. Oprócz tego - zdjęcia z pustyni Kalahari, pasma Magaliesberg oraz ogólnie środkowej części RPA. Luty - marzec 2007.

Krańce Afryki po raz drugi - tym razem północne. Samochodowa podróż przez marokańską prowincję w poszukiwaniu minerałów i skamieniałości. Do obejrzenia nieco zdjęć z Atlasu i zachodnich, skalistych krańców Sahary. Luty 2006.

Pierwsza podróż na kraniec Afryki, do RPA. W programie okolice Barberton, Swaziland, Góry Smocze, i garść innych atrakcji. Do tego zachwyt przyrodą zupełnie inną od europejskiej oraz geologiczne pielgrzymowanie. Sierpień 2005.

Garść niespełnionych celów zakropiona sporą dawką niespodziewanych przygód; lato roku 2004, trzech pełnych werwy dobijających się do polarnych odrzwi z prośbą o pasowanie na polarnika. Co z tego wyszło, a co nie - można sprawdzić tu.

Niewielki zbiór nadgryzionych zębem czasu zdjęć z pierwszego Wypadu w Świat, czyli wędrówki pontonem wzdłuż zachodnich wybrzeży Spitsbergenu latem 1997. Galeria z pokorną miną prosi o wyrozumiałość co do swej niewygórowanej jakości.